יום שלישי, אוגוסט 08, 2006

Photosynth - יצירת מודל תלת מימדי מתמונות סטילס

Photosynthאם ניסיתם פעם לחפש מקום מסוים כדוגמת ה-Notre Dame Cathedral במנוע לחיפוש תמונות כמו google images, פליקר או Ditto נוכחתם לדעת שעליכם לדפדף בעשרות דפים של תמונות מוקטנות שמצולמות מזוויות שונות במרחקים שונים ובעונות או תקופות שונות, שלא מאורגנות לפי שום סדר תוכני
ישום חדש בשם Photosynth שפותח בשיתוף פעולה של מיקרוסופט ואוניברסיטת וושינגטון והוצג ב-SIGGRAPH 2006 הופך כמות עצומה של תמונות שצולמו באותו מקום למודל תלת מימדי שאפשר לטייל בו, להתקרב, להתרחק ולרחף מסביבו. מאפשר לקבל בקלות תמונות שצולמו מאותה זוית, נותן מידע על היכן עמד הצלם, ויכול גם לתת מידע על אובייקט שנמצא בתמונה (כמו פסל) ועוד תמונות שמכילות את אותו אובייקט בעזרת שימוש באנוטציות (תויות עם שמות שמודבקות לאובייקטים בתוך תמונה).

הישום מחשב לגבי כל תמונה את מיקום המצלמה היחסי, הזוית שלה ורוחב העדשה שלה (מידע שכיום רוב המצלמות הדיגיטליות מטביעות על התמונה) לאחר מכן מנתח נקודות מפתח זהות בין התמונות ויוצר ענן נקודות תלת מימדי שהוא יצוג מדויק של האתר. לבסוף הישום לוקח את המידע על המיקומים היחסיים של המצלמות ומיישר אותו מול תמונת לווין, שירטוטי היטל על או מפה כדי לקבל את המיקום האבסולוטי שלהן.
הישום משתמש בכל המידע הגיאומטרי שנשאב מהתמונות ובעזרת מורפ (שינוי הדרגתי) יוצר מעבר חלק בין התמונות שמדמה תנועת מצלמה ונותן תחושה תלת מימדית.

הישום מיועד לתת את השירות הזה ברשת ואם למישהו זה מתחיל להישמע קצת כמו google earth אז אכן התיכנון הוא למזג אותו לבסוף עם virtual earth של מיקרוסופט

עוד אין תאריך ליציאת הבטא

לצפייה בהדגמה מאלפת של הישום באתר אוניברסיטת וושינגטון:
Photo tourism

לצפייה בסירטי הדמו באתר של מיקרוסופט (זהירות! מוזיקה מעצבנת):
Photosynth - videos

ולמי שאין סבלנות לחכות לבאפרינג, אותם סירטונים ביוטיוב:
Dive into the World of Photosynth
Take the Photosynth Tour


תגיות:

0 תגובות: